Keskpäevatund Kuku Taskuhääling

Informações:

Sinopse

Kuula netis või lae alla. Arvutisse või taskumängijasse.

Episódios

 • Maksuamet tahab piiluda meie rahakotti. No miks ometi?

  08/06/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Põim Kama. Euroopa Parlamendi valimised on ukse eest, mis ootab Eestit ees? Maksuamet tahaks igaühe rahakotti piiluda. Eelarvekärbe sai teoks - kes sellega rahuil on ja kes ei ole. Tippjuhtide sissetulekud said avalikuks.

 • Hakkame eurosaadikud valima - aga mis sellest siis muutub?

  01/06/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Ignar Fjuk. Eurovalimised on ukse ees - esmaspäeval läheb lahti! Erakondades on siseheitlus - Zuzu heideti Eesti 200st välja. Mis siis sellest muutub või kasu on? Majandusel endiselt kehvad seisud - Eesti riigireiting langes. Eelarvekärbetega saadi ühele poole, detailid on suures osas selgusetud. Juba algas ka pisarakiskumine kärbete teemal. President kirjutas alla seadusele Venemaa varade konfiskeerimise kohta. Riina Sikkut algatas uue võitluse alkoholiga.

 • Kas Venemaa mereprovokatsioonile tuleb vastata või ei?

  25/05/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Viktoria Ladõnskaja-Kubits ja Ainar Ruussaar. Vene piiriprovokatsioon Narva jõel ja Vene merepiiride muutmise ettepanek. Valitsus on kokku kärbete osal tõesti kokku jooksnud. Hariduskokkulepe on jäänud toppama. Estonia juurdeehituse asjad endiselt segased. Yana Toom tegutseb Moskva õigeusu patriarhaadi huvide kaitsel.

 • Kes ei kardaks kolli, kui kollil raha maitse suus?

  18/05/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Marek Strandberg. Pingeline nädal eelarve teemal - kas pensionide kallale minnakse, kust tuleb raha, mida on puudu üle miljardi? Kas julgeolekumaks tuleb? Järgmine aasta maamaks nagunii? Vene varade külmutamine - Eesti tahab olla vedur. Kuid varasid on siin ainult paarkümmend miöjonit eurot. Rahvastik kasvab sisserände arvelt, sünnid vähenevad, mis saab edasi? Kuidas on eesti keele õpetamine sellega seotud? Uus Tallinna linnavalitsus likvideeris linnameedia osakonna, 40 inimest peavad otsima uue töö. Eesti Rahvusringhäälingu seaduse muutmise väljatöötamiskavatsus tekitab paksu verd - kas tõesti peab ERRi jaoks eraldama kindla osa SKTst või maksulaekumistest? Välisminister Tsahkna käis Gruusias rokkimas.

 • Keskpäevatund: Täielik segadus maksude tõstmisega. No ei ole normaalne!!

  11/05/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Ignar Fjuk. Kärpekirves ripub eelarve kohal ja selle löök lõikab meie kõigi rahakotte. Automaks, pensionid, maamaks, magusamaks... Arutame, mis meil tänaseks teada on ja mida sellest kõigest arvata. Mis tulevik meid ees ootab? Eestikeelne haridus on toonud ootamatuid pöördeid, milleks paljud valmis ei olnud. 9. mai läks rahulikult, kas nüüd nii jääbki? Narvas oli verine Putin ühel pool jõge ja Eesti poole oli sihitud Venemaalt suurtükid.

 • Keskpäevatund: Kes saab Eestis kõige rohkem palka?

  04/05/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Heldur Meerits. Eesti suurimad palgad on teada ja kuidas on sellega lood Boltis? Euroopasse saadeti kummaline eelarveplaan, mis on sisuliselt udu ajamine. Kaitseväe aastaraamat kordab taas - Venemaa ohuks tuleb valmis olla. Eesti on pressivabaduse edetabelis tõusnud kuuendale kohale. Peeter Ernits lahkus EKREst, sellest tuli suur skandaal.

 • Keskpäevatund: Kas valitsus peab kaitsma ettevõtjate või töötajate huve?

  27/04/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Marek Strandberg. Euroopas sündis skandaal, mille toimumispaik on Eesti - ehk kuidas ühes meie ministeeriumis töötab kõrge koha peal Bolti endine töötaja, kes teeb Bolti heaks abitööd. Liikluskaamerate eksperiment lõppes. 39% mõõdetutest ületas keskmist kiirust. Mis nüüd edasi? Miljard eurot puudujääki Eesti eelarves, ütles rahandusminister Võrklaev. Ja kaitseväe juht tegi ettepaneku anda kaitsekuludeks 5% Eesti SKTst. Ootamatu lumi tuli teisipäeval maha ja selgus, et lume vastu on ühtemoodi jõuetud nii Keskerakond kui Reformierakond. EEJK kahtlusteb europarlamendi valimiste kandidaate eurokampaania rahastamises. Reitingud näitavad, et Isamaa ruulib endiselt ja Eesti 200 on vaevu-vaevu üle valimiskünnises.

 • Keskpäevatund: Kelle valiksid sina Tallinna linnapeaks?

  20/04/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Põim Kama. Tallinna võimumängud ja kohtadega kabetamine, sedelite märgistamine - kas seaduslik või mitte? Valitsuses vahetus minister (Kallase asemel Hartman) - aga mis oli selle põhjuseks? Riigikogu juhatus leidis viisi, kuidas opositsiooni ohjeldada, tuginedes Riigikohtu otsusele. Riigikohtu otsus usaldushääletuste ette. 1 aasta valitsust - kuidas läheb ja mida arvata? Tuumajaama üle hakati arutlema Riigikogus. Euroopa Parlamendi valimised on ukse ees ja kandidaadid teada.

 • Keskpäevatund: Kange kauplemine Tallinna linnas - kes mida tahab ja mida tegelikult saab?

  13/04/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Viktoria Ladõnskaja-Kubits. Täna, 13. aprilli saates on teemad: kaitsepolitsei tutvustas oma aastaraamatut; siseminister Läänemets esitab ultimaatumi Moskva alluvuses olevale Eesti õigeusukirikule; nädal algas koolide e-katsete järjekordse läbikukkumisega; Europarlamendi valimiste kandidaadid on suuremas osas selgunud.

 • Keskpäevatund: Vene kaart jälle keset lauda?

  06/04/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Marek Strandberg. Apotheka infoleke - kaduma läks 700 000 inimese info. Vene teema: Narva linnapea Jaan Toots tahab sõita Tadžikistani. Moskva õigeusu kiriku Eestis edasine saatus. Vene valimisõiguse äravõtmine on julögheüleku, mitte õigusküsimus. Tallinna võimuliidu lepe on lähedal. Arutatakse haiglate ühendamist. Kas hääled ikka peavad? Kaitsetööstuse tööstuspargi eriplaneering avab tee kaitsetööstusele. Kas investeerime laskemoona. Kliimaseaduse ettevalmistamise käigus on kummalisi ettepanekuid. Hümni mõnitamine. Väiksemate koolide sulgemisnimekiri tehti avalikuks.

 • Keskpäevatund: Keskerakonna langus Tallinnas kui ajastu lõpp

  30/03/2024

  Stuudios on Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Heldur Meerits. Pärast mitukümmet aastat vahetus Tallinnas linnavõim. Analüüsime olukorda ja prognoosime tulevikku: inimeste vahetumine, vähene ülekaal, erinevad erakondade soovid, Gräzin, Espenberg, Jufereva. Ametisse sai uus justiitsminister Madis Timpson. Mida võime temalt oodata? Euroopa Parlamendi valimised ja Andrus Ansipi loobumine kandideerimisest. Kes saab Euroopa parlamenti ja mis mõju eestlastel seal üldse on? Lõimumisuuringu järelpesu Tallinna linna võimuvahetuse valguses.

 • Keskpäevatund: Kas miljoni eurone trahv hävitab Keskerakonna?

  23/03/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Põim Kama. Ringkonnakohus otsustas, et Keskerakond on süüdi Porto Franco korruptsioonikuriteos. Tallinna linnavalitsuses toimub umbusaldustorm, aga kas veeklaasis või mitte, see alles selgub. Kalle Laaneti tagasiastumise tekitas vajaduse uue ministri järgi. Kes on mantlipärija ja mida temalt oodatakse? Andrus Ansip sai Reformierakonnast toetuse Euroopa Parlamenti kandideerimiseks. Eestis toimusid ka Venemaa presidendi valimised. Mosakvas aga ISISe rünnak.

 • Keskpäevatund: Kuidas on kulgenud lõimumine ja kuidas siinsed elanikud suhtuvad Eestisse?

  09/03/2024

  "Keskpäevatunnis" räägime sellest, kuidas on kulgenud lõimumine ja kuidas siinsed elanikud suhtuvad Eestisse. Aeg-ajalt lahvatavad ikka vastuolud poliitilise täitevvõimu ja sõltumatute riigiametite vahel. Nüüd on justiitsministri ja peaprokuröri vastuolu laudlina varjust avalikkuse ette jõudnud. Valitsusliit ei ole suutnud leida ühest ja parimat lahendust, kuidas lappida järgnevate aastate auke riigieelarves. Milliste maksudega? Fakt on see, et maksude tõstmine ja uute maksude kehtestamine on alati ebapopulaarne, aga ilmselt muud võimalust ei ole. Või on? Parteijuhtide populaarsuse uuring näitab jätkuvalt Isamaale esikohta. Stuudios on Marek Strandberg, Marti Aavik ja Ainar Ruussaar.

 • Keskpäevatund 02-03-2024

  02/03/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Viktoria Ladõnskaja-Kubits ja Madis Kimmel. Kaitseväe uus juht Merilo ei ole see, keda pakkus Martin Herem. Miks küll? Miks lahkuvad täies mehejõus kindralid teadmatuses edasise elu kohta? Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Palm tegi pressikonverentsi, suhteliselt haruldane käitumine. Narvas kihab - haiglajuht lasti lahti ja asemele võeti Terviseametist skandaaliga lahkunud Üllar Lanno. Narvas paluti ka üleminekuaja pikendamist eestikeelsele õppele üleminekule. Navalnõi matused, Putini kõne ja sündmused jms.

 • Keskpäevatund: Mis on kõige olulisem asi, millega Eesti peab tegelema?

  24/02/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Heldur Meerits ja Ignar Fjuk. Täna, Eesti Vabariigi 106. aastapäeval räägime eestist laiemalt, nii ajaloolises kui tänapäevases vaates. Arutleme, mis on kõige olulisem asi, millega Eesti peab tegelema, nii valitsus, ametnikud kui inimesed. Mõtleme, miks me ei suuda ühte hoida meid ähvardava eksistentsiaalse ohu ees Venemaa poolt? Kui saate lõpus selleks aega jääb, siis räägime ka päevakajalistest teemadest. Elagu Eesti!

 • Keskpäevatund: Kes on süüdi Nordica hävingus?

  17/02/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Ignar Fjuk. Nordicale lüüakse hingekella. Ettevõte erastatakse, kuid audit avastas hulgaliselt probleeme. Kelle süü? Välisluureameti raport hoiatab Hiina ja Venemaa eest. Väikegümnaasiumide sulgemine on tõusnud ootamatult päevakorda. Kas liiga palju reforme ei ole nii lühikese aja peale? Venemaa kuulutas peaminister Kallase tagaotsitavaks, aga samal ajal peetakse teda ka Euroopa Parlamendis üheks tippkandidaadiks. Välisminister pidas kõhna aastakõne. Reitingud näitavad taas Isamaale taevasina ja Eesti 200le muda-auku.

 • Keskpäevatund: Katuseraha on nagu meega kokku määritud voodi

  10/02/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Ignar Fjuk. Tõnis Möldri katuserahade skandaal. Need katuserahad on küll lõpetatud, kuid jäljed kestavad siiamaani. Kallase ja Ansipi tüli - kas see on reformierakonnale kasulik või kahjulik? Kaitseväe juhi vahetus - parimaks ei arvatud seda, keda enamus ootas. Koolide edetabel tekitas taas pingeid - kes on kõige parem? Teenetemärgid leidasid taas omaniku. Tallinna-Helsinki tunnel jään ära, arvab Soome minister.

 • Keskpäevatund: Viies ratas vankri all veereb edasi koos isamaaga!

  03/02/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Marek Strandberg. 3. veebruaril Keskpäevatunni teemadeks on: Jüri Ratas veeres Isamaase. Oli see üllatus või mitte? Igatahes ei osatud seda kindlalt ette ennustada. Ja mis saab siis nüüd edasi? Õpetajate streigi lõpp tõi kergenduse paljudele lapsevanematele. Kes võitis, kes kaotas? Aga... mis saab siis nüüd edasi? Majandusminister Riisalo tõdes, et majandus on põhjas. Mis nüüd edasi saab? Majandusministril retsepti ei olnud. ID-kaarti soovitakse tunnistada. Usaldusuuringud näitavad valitsuse ja Riigikogu maine jätkuvat langust.

 • Keskpäevatund: Õpetajad streigivad, lapsed istuvad kodus. Lahendus on Kaja Kallase käes

  27/01/2024

  Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Viktoria Ladõnskaja-Kubits. Tänased teemad: õpetajate streik jätkub, aga millega see lõpeb? Streik on tekitanud kummalise olukorra - sotsid justkui on opositsioonis aga samas koalitsioonis, Eesti 200 on koalitsioonis aga samas opositsioonis. Uued reitingud näitavad erakondade põnevat dünaamikat - Keskerakond on kaotanud eestlaste toetuse, Reform kukkunud alla, sotsid on tõusuteel. Presidendi vastuvõtt kütab ikka veel kirgi - peaminister ei taha minna vastuvõtule. Mis on selle põhjuseks? Tallinna linnas räägitakse Keskerakonna võimu murdmisest. Aga kui paljust sellel on tõsi taga?

página 1 de 5